Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
26 postów 303 komentarze

Maria.W

Maria Wesołowska - 1. Iz 40, 31 2. "Trzeba żyć, a nie tylko istnieć." Plutarch 3. "Albo znajdziemy drogę, albo ją zbudujemy." Hannibal

To mamy jeszcze niepodległą Polskę?! Cz.1.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyli o tym, jak to niektóre szkolne lekcje mogą człowieka doprowadzić do głębokiej, życiowej refleksji.

 

W liceach istnieją takie przedmioty traktowane trochę po macoszemu. Niesłusznie, także z powodu wzmiankowanego w nagłówku. Pomijając okoliczność, że czasem można się dowiedzieć ciekawych rzeczy.

 

Na przykład geografia. Zazwyczaj, z punktu widzenia ucznia, nudna jak flaki z olejem. Jednak przyglądając się mapie politycznej świata można zauważyć pewien ważny szczegół. Z reguły oznaczenia map, także w podręcznikach, są dość dokładne. Zwłaszcza rozdzielenie na państwa niepodległe oraz "terytoria zależne, autonomiczne i okupowane". Te pierwsze są na mapie podpisane drukowanymi literami. Te drugie, czyli terytoria zależne, są tylko zaczynane z wielkiej litery.

 

Oglądając Europę Środkową siłą rzeczy znalazłam też Polskę. Efekt mnie zadziwił.

 

Widzę hasło "Polska" napisane drukowanymi literami. Myślę - autor się pomylił? Doszłam do wniosku, że chyba jednak nie...

 

Według twórców istnieje niepodległa Polska!

 

Zaraz, zaraz. Coś tu się nie zgadza.

.

.

.

W UE decyduje się o nas za nas. Władze w naszym kraju to marionetki (celowo nie piszę "nasze władze", ponieważ co do obecnych rządzących nie wiadomo, czy zostali legalnie wybrani, przez naród). We własnym kraju możemy tyle, co nic. A w każdym razie bardzo mało. Niektóre mniejszości, decydując o pewnych kwestiach, mają czasem większe prawa, niż Polacy. Nasze prawa są systematycznie ograniczane, a obowiązki podatków i innych opłat zwiększane. Gospodarka "leży martwym bykiem". Rządzący doprowadzają kraj do coraz gorszego stanu. Rząd, który podejmuje decyzje zgodnie nie z dobrem kraju, ale tak, jak im ktoś każe.

 

Ponawiam pytanie zawarte w tytule, czytelników zachęcając do dyskusji.

Obym nie miała racji.

.

.

.

To niepodległa RP jeszcze istnieje?!

 

Ciąg dalszy nastąpi.

KOMENTARZE

 • Pewnie, że mamy!
  Możemy tu pisać, lub jak kto woli srać na obecną władze i prezydenta do woli.
  dowód
  ,,Rządzący doprowadzają kraj do coraz gorszego stanu. Rząd, który podejmuje decyzje zgodnie nie z dobrem kraju, ale tak, jak im ktoś każe.,,
 • @Diabelsky 20:41:49
  ale to jest wolność słowa. Tylko jeden z aspektów. W dodatku tu, na NE, wolność słowa mamy. Ale w innych mediach jest ograniczana.
 • resztki
  niepodległości straciliśmy wraz z podpisaniem traktatu lizbońskiego przez ś.p. L Kaczyńskiego
 • @RzŻygnam TV-LED-5D 21:53:52
  Pytanie tylko, czy chciał to podpisać, czy też nie koniecznie chciał, ale został do tego zmuszony przez pewne okoliczności.

  PS. Czy ktoś wie, gdzie można znaleźć treść tegoż traktatu? Może być po angielsku.
 • @Maria Wesołowska 22:08:27
  Lech Kaczyński: "Polska w istocie wywalczyła wszystko, co chciała" prezydent powiedział w Lizbonie, że w czasie negocjacji nad traktatem reformującym UE Polska "uzyskała mnóstwo rzeczy". Jak wyliczał, chodzi m.in. o przepis dotyczący energetyki, przepisy, KTÓRE GWARANTUJĄ PEWIEN ZAKRES SUWERENNOŚCI oraz fakt, że UE nie będzie miała symboli charakterystycznych dla państwa. Prezydent zastrzegł, że tę ostatnią kwestię osiągnęliśmy razem z innymi państwami. "Sukcesów było dużo", podkreślił prezydent i dodał, że bardzo dobrze, iż trwające sześć lat prace nad traktatem zakończyły się. Dodał, iż podziela opinię premiera Wielkiej Brytanii Gordona Browna, że teraz trzeba poczekać 10 lat, by zobaczyć jak ustanowione traktatem instytucje będą działać

  Bubel prawny który przekształcił Unię Europejską w państwo federalne (czyli, de facto, pozbawił Polskę niepodległości) został podpisany przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To właśnie LK, człowiek posługujący się pronarodowymi sloganami i zwodzący patriotów do samego końca, ratyfikował dokument czyniący z naszej Ojczyzny element Stanów Zjednoczonych Europy. udawał eurosceptyka i obrońcę naszej suwerenności, a sam (zupełnie jak Palikot, Tusk, Komorowski, Sikorski, Gowin, Ziobro, Pawlak i Napieralski) był za traktatem! A przecież mógł się podać do dymisji albo zwyczajnie odmówić podpisania Traktatu! Gdyby Lech Kaczyński trafił przed Trybunał Stanu za nieratyfikowanie Aktu Rozbiorowego, byłby męczennikiem, prześladowanym za bezwarunkową miłość do Polski. Problem w tym, że zdecydował się na inne rozwiązanie. Nie poświęcił się dla ratowania naszej suwerenności, tylko zrobił to, co mu kazali europejscy federaliści. Uczynił najstraszniejszą rzecz, jaką można sobie wyobrazić.
 • @RzŻygnam TV-LED-5D 21:53:52
  Tak jak przewidywał traktat konstytucyjny, Unii Europejskiej została nadana osobowość prawna; zlikwidowana została Wspólnota Europejska, jej następcą prawnym jest Unia. Kompetencje Unii w zakresie wspólnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa zostały poszerzone. W wyniku przyjęcia traktatu nastąpił podział kompetencji na trzy obszary:

  ZAREZERWOWANY WYŁĄCZNIE DLA UNII (unia celna, reguły konkurencji, polityka pieniężna, zachowanie morskich zasobów biologicznych, wspólna polityka handlowa, umowy międzynarodowe), GDZIE PRAWO UNII JEST NADRZĘDNE NAD PRAWEM PAŃSTW CZŁONKOWSKICH.

  Na mocy traktatu został powołany wysoki przedstawiciel Unii ds. zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, który ma za zadanie kierować Europejską Służbą Działań Zewnętrznych.

  no i jednak nie dupa
 • @Maria Wesołowska 22:08:27
  Kto to są te okoliczności? Przysięga prezydencka zobowiązuje prezydenta do obrony suwerenności państwa. Nie było komunikatu o zwolnieniu śp. Prezydenta ze złożonej przysięgi. Prezydent Klaus czekał na wsparcie.
 • @RzŻygnam TV-LED-5D 21:35:01
  NIEMOKOM...//

  ;-))
  Jesteś z Podkarpacia?

  Chyba tylko tam wiedzą, co to NIEMOK.
 • @night rat 04:35:46
  a to jest jakiś pomysł. W końcu chyba do tego dojdzie...
 • @Maria Wesołowska 18:39:49
  Tak, tylko że wkraczamy tym samym na wyżyny perwersji (politycznej).

  Pzdr
 • @ijot 20:39:27
  A to, co ludzie robią, żeby przetrwać, świadczy o tym, w jakim stanie jest Polska...
 • @RzŻygnam TV-LED-5D 22:58:43
  chciałbym tylko zaznaczyć, że Polacy w referendum zgodzili się na akces do Unii Europejskiej. Do czego namawiał nawet nasz Papież.

  jak dobrze pan wie olbrzymia wiekszosc Polakow, ktora poparla wejscie do UE to ludzie zmanipulowani. odbyła się szeroka kampania informacyjna która przedstawiała unie jako panaceum na wszystkie nasze bolączki , przy całkowitym pominięciu kosztów ryzyka i obowiązków płynących z członkowstwa. opinia społeczna kształtuje swoje zdanie po informacjach w mediach głównego nurtu. na portale taki jak ten zagląda około 15%. pytam wiec jak świadomie mogli popierać coś czego nie znają a propaganda zrobiła im wodę z mózgu?

  Papież namawiał i jednocześnie ostrzegał

  "Kościół pragnie być obecny również w procesie przygotowania Polski do pełnego zjednoczenia z Unią Europejską. Słuszne jest dążenie do tego, aby Polska miała swe należne miejsce w ramach politycznych i ekonomicznych struktur zjednoczonej Europy. Trzeba jednak, aby zaistniała w nich jako państwo, które ma swoje oblicze duchowe i kulturalne, swoją niezbywalną tradycję historyczną związaną od zarania dziejów z chrześcijaństwem. Tej tradycji, tej narodowej tożsamości Polska nie może się wyzbyć. Stając się członkiem Wspólnoty Europejskiej, Rzeczpospolita Polska nie może tracić niczego ze swych dóbr materialnych i duchowych, których za cenę krwi broniły pokolenia naszych przodków. W obronie tych wartości Kościół pragnie być partnerem i sojusznikiem rządzących naszym krajem."
  Jan Pawel II Watykan 3 grudnia 2001

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej